MHP’nin 50. Kuruluş Yıl Dönümü

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, 50. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl Başkanlığını ziyaret etti.

Tever, AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem Yüce, AK Parti Adapazarı Belediye Başkan adayı Mutlu Işıksu’nun yanı sıra parti üyeleriyle MHP il binasına giderek, 50. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tebriklerini iletti.

MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, ziyaretlerinden dolayı AK Parti’li heyete teşekkürlerini belirterek, Cumhur İttifakı ortaklarının kuruluş yıl dönümünü hatırlayarak ziyaret etmelerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak 24 Haziran genel seçimlerinde ittifakın provasını başarılı bir şekilde yerine getirdiklerini aktaran Akar, ’31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde bu görevi daha başarılı bir şekilde ifa edeceğiz. Sakarya’da Cumhur İttifakı’nda sorun yaşayacağımızı düşünmüyoruz. Cumhur İttifakı adayımız Ekrem Yüce’nin ne denli yerli ve milli olduğunu, ülkesine ve milletine olan sevgisini iyi biliyor ve tanıyoruz. Tüm adaylarımıza çalışmalarında başarılar diliyor, 31 Mart’ta Sakarya olarak iyi bir netice alacağımızı ifade etmek istiyorum.’ ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Tever de 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak sandıktan başarıyla çıkaracaklarına inancının tam olduğunu dile getirerek, ‘Milli kimliği ve duruşu ile ülkemizin ve demokrasimizin gelişiminde önemli bir yere sahip olan Milliyetçi Hareket Partisinin 50. kuruluş yıl dönümünü öncelikle en içten duygularımla kutluyor, MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş başta olmak üzere ahirete irtihal etmiş tüm MHP’li kardeşlerime rahmet diliyorum. Sakarya’mızı yönetmek ve şehrimize hizmet etmek için yola koyulan Cumhur İttifakı’nın adayı Ekrem Yüce hepimizin ortak noktasında güzel çalışmalara imza atacaktır. Kendisinin engin tecrübeleri, bilgi ve birikimleriyle şehrimize değer katacağına güvenimiz tamdır. Tüm MHP ilçe teşkilatlarımızla birlikte yan yana yürümekten duyduğumuz mutluluğumu da ifade etmek istiyorum.’ şeklinde konuştu.

AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yüce ise göreve geldikleri takdirde ‘ben’ değil ‘biz’ merkezli bir yönetim anlayışı göstereceklerini vurgulayarak, Cumhur İttifakı’nın kendilerine bir lütuf olduğunu söyledi.

‘Mevzu vatan’ diyerek ittifakın kurulduğunu anımsatan Yüce, şöyle devam etti:

‘Birlikten kuvvet doğar ve biz iş birliği içerisinde daha müreffeh bir Türkiye’yi kurmak için çalışacağız. Bu anlayışla ‘ben’den ziyade ‘biz’ merkezli bir yönetim anlayışı göstereceğiz. Bundan sonra AK Parti Sakarya İl Başkanı benim için hangi konumdaysa Milliyetçi Hareket Partisinin İl Başkanı kardeşim Ahmet Ziya Akar da benim için aynı seviyede, başkanım olarak devam edecektir. İnşallah şehrin yönetiminde de birlikte hareket edeceğiz. Mevlam yardımcımız olsun. Cumhur İttifakı’nın ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor, ziyaret vesilesiyle Milliyetçi Hareket Partisinin 50. kuruluş yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyorum.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.