Mert Fırat ve İdil Fırat sözlendi! – Mert Fırat kimdir?

Mert Fırat ve İdil Fırat sözlendi! – Mert Fırat kimdir?

Son olarak Ufak Tefek Cinayetler dizisindeki Serhan rolü ile kitlelerin büyük beğenisini kazanan Mert Fırat’ın hayatı merak konusu oldu. Bir süredir İdil Fırat ile birliktelik yaşayan Mert Fırat, İdil Fırat’ı ailesinden istedi. İşte çiftin sözlendiği törenden görüntüler…

2.5 aydır birlikte olan Mert Fırat ve İdil Fırat’ın Ağustos ayının ikinci haftasında evlenmeyi planladıkları iddia edildi. İşte çiftin sözlendiği ‘isteme’ töreninden ilk fotoğraflar..

MERT FIRAT KİMDİR?

Mert Fırat 10 Ocak 1981 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Tam ismi Şahabettin Mert Fırat olan oyuncui tiyatro, sinema ve dizi film oyunculuğunun yanı sıra senaryo yazarlığı da yapmaktadır. Mert Fırat Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Aslen kökleri Arap ve Çerkezlere dayanmaktadır. Bizim Evin Halleri adlı diziyle ilk kez kamera karşısına geçen Fırat, Yersiz Yurtsuz dizisinde oynadığı “Mühendis Hüseyin” karakteriyle tanınmaya başlamıştır. Binbir Gece dizisi ile ekranların sevilen oyuncularından biri olmaya başlayan oyuncu, dizide Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun ve Ceyda Düvenci gibi isimlerle beraber rol almıştır.

Kitlelerce daha çok tanınmasını sağlayan en büyük projesi ise başrollerinde Nejat İşler, Aslı Tandoğan, Olgun Şimşek ve sonrasında katılan Engin Altan Düzyatan gibi isimlerle rol aldığı Kapalıçarşı dizisi olmuştur. Daha sonra İntikam dizisinde Beren Saat ile beraber rol alan Mert Fırat, Oyun Atelyesinin oyuncusudur. Palyaço Prens, Şeyh Bedrettin ve Atları da Vururlar adlı tiyatro oyunlarında da rol almıştır.

İlk sinema filmi deneyimini ‘Soyağacı’ adlı film ile yaşamıştır. 2010 yılında Atlı Karınca ve Başka Dilde Aşk filmlerinin senaristliğini yaparak, iki filminde başrolünde oynamıştır. Ankara Uluslararası Film Festivali ve Sadri Alışık ödüllerinde ‘en iyi erkek oyuncu’ seçilen oyuncu, sağır ve dilsiz bir genci canlandırdığı ‘Başka Dilde Aşk’ filmi ile beraber bu ödüle layık görülmüştür. Yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan’ın yaptığı ‘Kelebeğin Rüyası’ adlı sinema filminde Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte iki genç şairin hayatını canlandırmıştır.

İDİL FIRAT KİMDİR

Mert Fırat ile sözlendiği ortaya çıkan İdil Fırat’ın kim merak edilmeye başlandı. 1988 yılında dünyaya gelen İdil Fırat magazin dünyasında çok konuşulan isimlerinden. Fenerbahçe spor kulübünün asbaşkanlarından Önder Fırat’ın kızı olan Fırat, 4 yıl Amerika’da George Washington DC Üniversitesi’nde uluslararası politika bölümü okuduktan sonra London School Of Economics Politik Ekonomi ve Avrupa Birliği üzerine yüksek lisansını yaptı. 2015 yılından bu güne dek özel bir firmanın kurucu ortaklarından birisi olan İdil Fırat, oyuncu Engin Öztürk ile dünya evine girmesi beklenirken sürpriz bir şekilde bu ilişkiyi noktaladı.

SOY ADLARI AYNI

Bu arada büyük bir tesadüfle her iki ismin de soyadı aynı. Mert Fırat bir yıldır oyuncu Hande Doğandemir ile aşk yaşıyordu. Adı geçen sezonun iddialı dizilerinden ‘Ufak Tefek Cinayetler dizisinde rol alan Gökçe Bahadır ile anıldı. Bu yüzden kısa bir ayrılık yaşamışlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.