CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı Kılıç, Şair ve Yazarlarla Buluştu

CHP Adapazarı Belediye Başkan adayı İsmail Kılıç, Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği’nin (SAYŞAD) düzenlediği etkinliğe katıldı.

Adapazarı ilçesinde bir konferans salonunda düzenlenen etkinlikte Sakaryalı şair ve yazarlarla buluşan Kılıç, kültür-sanat hayatını canlandıracak projelere önem verdiklerini belirtti.

İlçeyi sosyal belediyecilik anlayışıyla yöneteceklerini vurgulayan Kılıç, ‘İlçemizde kültür-sanat faaliyetlerinin artmasını ve bu faaliyetleri desteklemeyi görev sayıyoruz. İş merkezine çevrilen kültür merkezleriyle Adapazarı’nda kültürel iklim yakalamanız imkansız. Biz sanata hak ettiği değeri vermek istiyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Kılıç, kültür, sanat ve sporu birlikte ele alacaklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

‘Biliyoruz ki gençlerimizin hayata bakışlarını şekillendiren, daha güçlü ve bilinçli yarınlar oluşturmamızı sağlayacak olan bu gibi alanların, belediyeler tarafından desteklenmesi her zaman gereklidir. Ufku açılmış, düşünce dünyalarını sanat ile şekillendirmiş gençlerimiz, demokrasi ve özgürlüğümüzü güçlendirecektir. Ülkemizi ileriye götürecek nesiller istiyorsak, bunun yolu kültür sanattan geçer. Değerli SAYŞAD Başkanı Çetin Elveren’in istediği Sanat Sokağı gerçekten güzel bir proje. İlk yapacağımız projelerden biri olacaktır.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.