Bimeks atakta

Bimeks atakta

Teknoloji perakendecisi Bimeks yatırımlarına hız verdi. Son 1 ay içinde Kahramanmaraş, Kastamonu ve İskenderun mağazalarını açan Bimeks son olarak da Ankara’daki 4. ve en büyük mağazası Bimeks Teknoport’u açıp mağaza sayısını 33’e çıkartarak yatırımlarına ivme kazandırdı.

Ankara Acity AVMde büyük bir izdihamla açılan Bimeks Teknoportun açılışında konuşan BİMEKS Genel Müdürü Arif Bayraktar, Bimeks`in yerli bir firma olduğunun altını çizerek, hedeflerinin Türkiye`deki her ilde mağaza açmak olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

Bimeks Teknoport ACity, Bimeksin Ankaradaki en büyük mağazası ve aynı zamanda İstanbul dışında Anadoludaki ilk büyük mağaza olma unvanına da sahip. Bimeks Teknoportda müşterilerimize keyifli bir alışveriş için kafeterya, oturma alanları, çocuk oyun parkı, teknik destek ve baskı merkezi gibi hizmetleri sunuyoruz. Teknoportlarda 10 bin çeşit ürünü bir arada bulabilmek mümkün.

Bimeks bugün 15 şehirde 33 mağazası ve 550den fazla çalışanıyla dev bir teknoloji markete dönüşmüşse bunda dünya markalarını, kaliteli hizmet ve uygun fiyatlarla sunmamızın etkisi büyüktür. Yaşanan ekonomik krize rağmen yatırımlarımızda hız kesmedik ve bugün 33 mağazaya ulaştık. Mağazalarımızın yüzde 97si AVMlerde, yüzde 3ü ise alışveriş caddelerinde bulunuyor. Müşteriye ulaşabilmemiz için doğru konumlandırılan bir mağaza için büyüklük ve alan sınırlaması yapmıyoruz. İstenilen ölçekte, istenilen kadar çeşitle müşterilerimizle buluşmaya hazırız.

En verimli teknoloji market olma unvanına sahibiz. Diğer teknoloji marketler iki üç gün süreyle indirim yaparken biz ara ara yaptığımız indirimleri sezon boyunca devam ettiriyoruz. Fiyatlarda daha özenliyiz. Üstelik tüm ürünlerde en iyi fiyat garantisi sunuyoruz. Müşterilerimiz Bimeks’te satılan aynı marka ve model ürünün daha düşük fiyata satıldığını gösteren belge ile kanıtladığı takdirde fark oranında indirim alıyor. Sektörde sadece fiyatlarımız ile rekabet etmeyi hedeflemiyoruz. Biz farklı kampanyalarla da rakiplerimizden kendimizi ayrıştırıyoruz. Farkımız da bu dedi.

Bimekste ekibin, ürün çeşidinin ve Bimeks markasının çok güçlü olduğunu vurgulayan Bayraktar, ekonomik krizden güçlenerek çıktıklarının altını çizerek, yatırımlara hız verdiklerini söyledi. Bayraktar, son dönemde pazar payında ciddi bir artış gözlemlediklerini belirterek, Krizde güven duyulan güçlü ve uygun fiyatlı marka olmanın gururunu yaşıyoruz. Açtığımız yeni mağazalarımızla birlikte istihdama da ciddi anlamda katkı sağladık. Bir ay içinde 100 kişiyi istihdam ettik. Yılsonuna kadar 5 mağaza daha açmayı planlıyoruz. Böylece yılsonuna kadar 100 ek istihdam daha sağlayacağız.

Türkiyede teknolojik ürün piyasasında yabancı firmalar halen pazar paylarını %30un üstüne çıkartamadı. Yabancı teknoloji yatırımcıları yavaşladı. GFK Tüketici Pazar Araştırma Kuruluşu`nun verilerine göre geçtiğimiz yıl pazar payımızı artırdık. 2010 yılında da geçen yılın ilk 6 ayına göre bu yıl yüzde 40 oranında büyüdük. Bimeks önümüzdeki 3 yıl içinde sektörün lider markası olma yolunda güçlü adımlar atıyor dedi.

Teknoloji adına her şey Bimeks Teknoport ACityde

2.000 metrekare alanda bilgisayar, televizyon, cep telefonu, kamera, oyun, müzik sistemleri gibi teknoloji denince akla gelen her türlü ürünün bulunduğu Bimeks Teknoport Acityde tüketiciler 200`ün üzerinde markayı, 10 binin üzerinde teknoloji ürününü tek çatı altında görebiliyor. Dünyaca ünlü markaların en son modellerini en iyi fiyat garantisi ile sunan Bimeks Teknoport Acity`de ayrıca kişisel bakım, küçük ev aletleri, kırtasiye, oyuncak, müzik ve kitap bölümleri de bulunuyor.

Bimeks Teknoport Acity`de alışveriş arasında bir kahve molası verebileceğiniz bir cafe, siz alışveriş yaparken çocuğunuzu güvenle bakıcılara teslim edebileceğiniz çocuk oyun odası, ürünlerinizle ilgili yardım alabileceğiniz satış öncesi ve sonrası teknik destek noktası, tüm baskı işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir de baskı merkezi bulunuyor. Baskı merkezinde yer alan HP kiosklarında USB`nize yüklediğiniz fotoğraflarınızın baskısını alabilecek hatta fotoğraflarınız üzerinde düzenleme yapabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.